قیمت شیر کنترل دو راهه

قیمت شیر کنترل دو راهه

در این مقاله به بررسی موضوع قیمت شیر کنترل دو راهه پرداخته میشود. شیر کنترل وسیله ای است که با اعمال نیرویی غیر از نیروی دست، عمل کرده و میزان جریان سیال را دریک سیستم کنترل فرایندی تنظیم می کند.

شیرکنترل دو راهه ی دو نشيمن گاهي :

در شيرهای کنترل خودكار دو راهه سيال از دهانه ورودی وارد مي شود و از دهانه خروجي، خارج می گردد. با توجه به موقعيت ساقه شير steam و ديسك شير  diskممكن است جريان كامل و يا جريان اندکی از داخل شير عبور کند. شيرهاي دو راهه قادرند يك يا دونشيمن گاه داشته باشند. در مورد شيرهاي يك نشيمن گاهي، هنگام بستن شير از يك نشيمن گاه و يك ديسك استفاده مي کنیم.

قیمت شیر کنترل دو راهه

شيرهاي دوراهه ی دو نشيمن گاهي، نوع ویژه ای از شيرهاي دو راهه هستند كه داراي دو ديسك می باشند. از اين شيرها در مواردي استفاده مي شود كه مقدار افت فشار در هنگام بسته شدن شير، بيش از حد شير هاي يك نشيمنگاهي باشد. شیرهای برقی تدریجی، تک ضرب، نرمالی اپن، نرمالی کلوز و … از انواع شیرهای کنترلی دوراهه می باشند   که بر اساس برند سازنده، جنس، قطر و کاربرد از 4.300.000 تومان الی 5.500.000 تومان در بازار به فروش می رسد.

قیمت چند نمونه از پرفروش ترین شیر کنترل دوراهه ها را بررسی کنیم:

  • شیر دو راهه مدل Honeywell  :V5011S1047از ۵,۴۹۰,۰۰۰ الی 5.500.000تومان
  • شیر دو راهه برنزی Honeywell کنترلی V5011S از جنس فولاد ضد زنگ، با تحمل دمای 2 – 170 درجه سانتی گراد، با نوع سیال آب و بخار و میزان حرکت 20 میلی متری، فشار فشار: PN16 قیمت از 5.800.000 الی 5.400.000تومان
  • شیر کنترل خطی V5825B مدل دو راهه دنده ای، جنس دوراهه از برنج، با نوع اتصال دنده ای از رو (Flat sealing)، با فشار فشار کارPN25، سیال آب و بخار، تحمل دمای سیال 2 تا 130 درجه سانتی گراد،  با کورس یا میزان حرکت  6/5 میلی متر : قیمت از 5.850.000 الی 5.250.000 تومان
  • شیردو راهه موتوری Honeywell مدل V5011S با بدنه برنجی، با فشار کاری PN16 ، دارای مکانیزم حرکت خطی (linear) می‌باشد. این شیر قابلیت کارکرد با آب و بخار در محدوده دمای 2+ الی 120+ در فشار 1600 کیلوپاسکال و دمای 120+ الی 170+ در فشار 1490 کیلوپاسکال را دارد : قیمت از 4.700.000 الی 5.100.000 تومان

ویژگی های فنی شیر کنترل دو راهه دنده ای هانیول سری V :

دارای فشار کارPN16 ، از نوع سیال : آب به تنهایی، به صورت قطع و وصلی، سازگار با محیط زیست،  طول عمر ، کیفیت بالا ، با فشار بسته شدن بالا، تنظیم به صورت دستی و خودکار، ضریب جریان: از ۱ تا ۸ بر حسب مدل  ، دارای seat صاف با نشتی بسیار کم، نوع اتصال : دنده ای از رو (Flat sealing)، قطر از DN15 تا DN25 برحسب مدل ، دارای پلاگ برنجی و شافت استنلس استیل، کورس حرکت (میلیمتر) : ۲.۵ تا ۶.۵ برحسب مدل، قطر خارجی :  برحسب مدل G1/4 , G1/2 , G3/4، محدوده دمای سیال : ۲ تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد، امکان نصب آسان در فضاهای محدود به دلیل کوچک بودن، دارای سایز کوچک و استفاده در محیط هایی که فضای نصب محدود می باشد.

این شیر های برنجی کوچک همراه با محرک های الکتریکی کوچک و یا محرک های ترمو الکتریک برای کنترل آب گرم و یا سرد در فن کوئل ها و یا کویل های گرمکن ها یا سرد کن ها در سیستم های کنترل حرارتی الکتریکی استفاده می شود.

شیرهای کنترل و ایمنی رنج وسیعی از شیر ها جهت انتقال، کنترل و ایمنی انواع سیالات و گازها را شامل می‌شوند. این شیر ها شامل انواع شیر برقی، شیر دو راه و سه راه موتوری، شیر اطمینان، شیر فشار شکن، شیر بالانسینگ و شیر ترموستاتیک می شوند.

ویژگی های فنی شیر کنترل دو راهه دنده ای هانیول سری V:

شیر کنترل دو راهه دنده ای هانیول سری V دارای 2 پورت برای تنظیم جریان گرم و سرد در سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع استفاده می شود. دارای گیر بکس های الکتریکی و پنوماتیک مستقیم برای نصب آسان است. جریان ثابت، اندازه گیری دقیق برای اطمینان از کنترل دمای پیشرفته از ویژگی های این شیر هانیول Honeywell است. دارای کورس حرکتی بالا با کیفیت عملکردی بالا، امکان نصب آسان در فضاهای محدود به دلیل کوچک بودن است.

شیر کنترل دو راهه دنده ای هانیول سری V یک شیر است که به یک مکانیزم محرکه (actuator) که توانایی تغییر عنصر کنترل کننده سیال را دارد، متصل می باشد. این تغییر بر مبنای سیگنالی است که از سیستم کنترل، دریافت می شود.

قیمت شیر کنترل دو راهه

ویژگی های فنی شیر کنترل دوراهه Honeywell مدل V5011S:

بدنه شیرکنترل دو راهه Honeywell مدل V5011S از برنج ساخته شده و در سایز های 1/2 الی 2 اینچ همراه با اتصال دنده (رزوه) از داخل (استاندارد ISO228) می‌باشد. از جمله استفاده های این شیر می توان به قطع و وصل جریان آب و بخار در سیستم‌ های گرمایشی، برودتی و تهویه مطبوع با گردش باز (open circuits) اشاره کرد. این شیر مناسب برای سیالات آب گرم، آب سرد (Chilled)، آب گرم بهداشتی، بخار اشباع شده و بخار فوق گرم می‌باشد. قابلیت کارکرد با آب سرد و گرم و بخار و فشار کاری PN16   ، دارای کورس حرکتی (Stroke) 20 میلی‌متر، مقدار پایین نشت نشیمن (Low seat leakage rate) ، تنظیم خودکار دبی ، دارای اتصال برق مستقیم ، قابلیت نصب موتور (Actuator) برقی و پنوماتیک، مکانیزم عملکرد خطی Linear، جریان عبوری با ثبات ، سایز اتصال از 1/2 اینچ (DN15) الی 2 اینچ (DN50) شیر دو راهه موتوری اندازه 1 1/2 اینچ (DN40) Honeywell با کد V5011S1088 دارای ضریب جریان (KVS) 25 بوده و اکچوئیتور های کوپل مستقیم از نوع الکتریکی و پنوماتیکی بر روی آن قابل نصب است.

اکچوئیتورهای (Actuators) الکتریکی قابل استفاده در سری V5011S شامل مدلهای ML6420/ML6425 (عملکرد قطع و وصلی On/off سه وضعیتی 24 ولت متناوب 600 نیوتن) و ML7420/ML7425 (عملکرد تدریجی 24 ولت متناوب 600 نیوتن)، سری ML6421 (عملکرد قطع و وصلی On/off سه وضعیتی 24 ولت متناوب 1800 نیوتن) و ML7421 (کارکرد تدریجی 24 ولت متناوب 1800 نیوتن) است.

ضمنا انواع اکچوئیتور پنوماتیکی (Penomatic) سری MP953 با رنج فشار بسته شدن حداکثر 1600 کیلوپاسکال قابل استفاده می‌باشد. با یک جستجوی آنلاین محصولات، از تنوع نوع، برند و تکنولوژی محصولات آگاه شوید و با در نظر گرفتن کارکرد و  قیمت محصول از فروشگاه های مجاز سفارش دهید.

شیر دو راهه موتوری چیست؟

در سیستم‌های برودتی و یا گرمایشی برای کنترل جریان آب و یا دیگر مایعات نیازمند استفاده از شیرآلات هستیم. شیر دو راهه موتوری یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این کار است. این شیرها با استفاده از انرژی الکتریکی شیر را باز و بسته می‌کنند و موجب جریان یا عدم جریان سیال می‌شوند. محرک این شیرها با استفاده از سیگنال الکتریکی پیغام باز و بسته شدن را به شیر می‌دهند. این محرک‌ها نیز خود به دو دسته‌ی  تدریجی و On/Off تقسیم می‌شوند. بنا بر نوع سیال مورد نظر، جنس این شیرها از چدنی تا برنجی متغیر است.

شیر دو راهه موتوری گزینه‌ای فوق‌العاده مناسب برای استفاده در کوئل‌های آب گرم و آب سرد، سونا، جکوزی و موتورخانه‌ها می‌باشد. طیف وسیع و گسترده‌ی این محصولات در صنعت موجب استفاده‌ی چشمگیر و روزافزون آن گشته است. این شیرها در دو دسته‌ی فلنجی و دنده‌ای تولید و به به بازار عرضه می‌گردند. این محصولات همراه با محرک‌های الکتریکی کوچک و یا محرک‌های ترمو الکتریک برای کنترل آب گرم و یا سرد در فن‌کوئل‌ها و یا کویل‌های گرمکن‌ها یا سردکن‌ها در سیستم‌های کنترل حرارتی الکتریکی استفاده می شود.

برخی از برندهای معروف و فعال در این حوزه:  شیر دو راهه موتوری هانیول Honeywell، شیر دو راهه موتوری زیمنس Siemens، شیر دو راهه موتوری دانفوس Danfoss و… می‌باشند. از پرفروش‌ترین محصولات این دسته می‌توان از شیر دو راهه موتوری هانیول V5016 و  V5016 نام برد.

شیر موتوری هانیول دوراهه برنجی “2 مدل V5011S1096در بازار تا ۸٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

کلام آخر مقاله قیمت شیر کنترل دو راهه

شیر کنترل نقش مهم و اساسی در یک صنعت فرآیندی ایفا می نماید و قسمت زیادی از هزینه های خرید قطعات و دستگاهها در صنایع مربوط به شیر کنترل و سیستم های جانبی آن می باشد.

برای خرید شیر سوزنی , خرید شیر دروازه ای , خرید شیر دیافراگمی , خرید شیر کروی , قیمت شیر توپی به لینک مربوطه مراجعه کنید.

قیمت شیر کنترل دو راهه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست